* HIDDEN_ACCESSIBILITY_TITLE *

16 Şubat 2015


Sayın müşterimiz:


TOSHIBA EUROPE GMBH


Trend Micro / HDD Koruması özelliği

Trend Micro’nun güvenlik yazılımının belirli sürümlerine yönelik yüklemelerin yanlışlıkla bazı Toshiba bilgisayarlarında bulunan Toshiba HDD koruması özelliğinin başlatılmasını devre dışı bırakabileceği dikkatimizi çekti.1

Trend Micro, bu sorunu düzeltmek ve Toshiba’nın HDD Koruması özelliğini yeniden etkinleştirmek için bir yazılım güncellemesi sunmuştur. Şu anda Trend Micro'nun güvenlik yazılımını kullanıyorsanız ve “otomatik güncelleme” özelliğini etkinleştirdiyseniz, ilgili yazılım düzeltme eki sisteminize otomatik olarak uygulanır. Yazılım güncellemesini manuel olarak yüklemeyi tercih ediyorsanız lütfen Trend Micro'nun destek sayfasına gidin ve yüklü Trend Micro yazılım programı sürümünüze yönelik talimatları uygulayın.
Toshiba ve ürünlerine yönelik sürekli desteğiniz için teşekkür ederiz.

Ek Ayrıntılar:
Etkilenme Olasılığı Bulunan Toshiba Bilgisayarları:
“Toshiba HDD koruması” özelliğine ve aynı zamanda Trend Micro Internet Security v8.0, Trend Micro Premium Security v8.0 veya Trend Micro Maximum Security v. 8.0. yazılımına sahip olan Toshiba bilgisayarlar. Bilgisayarınızın “HDD koruması” özelliğine sahip olup olmadığını belirlemek için lütfen buradaki talimatları uygulayın.

Çözüm:
Yukarıda belirtildiği şekilde, Trend Micro'nun güvenlik yazılımını kullanıyorsanız ve “otomatik güncelleme” özelliğini etkinleştirdiyseniz, yazılımınız otomatik olarak güncellenir. Yazılım güncellemesini manuel olarak uygulamak için lütfen Trend Micro'nun destek sayfasına gidin ve yüklü Trend Micro yazılım programı sürümünüze yönelik talimatları uygulayın. Trend Micro “otomatik güncelleme” özelliğini herhangi bir nedenden dolayı kullanamıyorsanız (mesela güvenlik yazılımı v. 8.0.'ı zaten kaldırdıysanız vb.), lütfen şu indirme sayfasını ziyaret ederek güncelleme programını mümkün olan en kısa sürede uygulayın

Güncelleme programı: 
  • TOSHIBA HDD Koruması Düzeltme Eki


Burada sağlanan bilgiler ve bildirimler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.


1 “Toshiba HDD koruması” sabit sürücü için darbelere karşı koruma sağlar. Bilgisayarınızın HDD'sini beklenmeyen darbelerden ve titreşimlerden kaynaklanabilecek hasarlara karşı korur. TOSHIBA HDD'YE GELEBİLECEK HASARLAR VEYA OLUŞABİLECEK ARIZALAR İÇİN GARANTİ SAĞLAMAZ.